Aktualności

W kwietniu ukazała się nowa norma oznaczania 4-chloro-2-toliloaminy i jej chlorowodorku na stanowiskach pracy metodą wysokosprawnej chromatografii cieczowej z detekcją spektrofotometryczną.

Więcej w wersji desktopWięcej w wersji mobilnejLinia

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem XVI przedstawiającym Stanowisko Międzyresortowej Komisji ds. NDS i NDN dotyczące przedłużenia o 3 lata okresu przejściowego dla wartości dopuszczalnego stężenia tlenku azotu na poziomie 2,5 mg/m3 w sektorze górnictwa podziemnego i budowy tuneli, tj. do 21 sierpnia 2026 r.

Więcej w wersji desktopWięcej w wersji mobilnejLinia

23 maja 2023 zapraszamy na NOWE szkolenie „Substancje chemiczne w środowisku pracy - czy wiem z czym pracuję?” z podstaw związanych z tematyką substancji chemicznych stwarzających zagrożenie w środowisku pracy. W programie szkolenia m.in. przepisy prawne, występowanie i oddziaływanie substancji chemicznych, ich bezpieczne magazynowanie i usuwanie odpadów a także podstawy oceny i ograniczania ryzyka zawodowego związanego z narażeniem na substancje chemiczne

Więcej w wersji desktopWięcej w wersji mobilnejLinia

24 maja 2023, Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny zaprasza na konferencję dotyczącą tematyki bezpieczeństwa i higieny pracy, która odbędzie się w formie spotkania online. Udział w konferencji jest bezpłatny. Zgłoszenia uczestnictwa są możliwe do dnia 19 maja 2023 roku na adres: konferencja.wsse.rzeszow@sanepid.gov.pl. Podczas spotkania, wykład nt „Substancje rakotwórcze i mutagenne w środowisku pracy kryteria i metody oceny narażenia” wygłosi dr Małgorzata Pośniak kierownik zakładu Zagrożeń Chemicznych, Pyłowych i Biologicznych CIOP-PIB. Serdecznie zapraszamy.

Więcej w wersji desktopWięcej w wersji mobilnejLinia

BIOINFO

5 maja obchodzony jest Światowy Dzień Higieny Rąk, mający na celu promowanie higieny rąk w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz zwiększenie świadomości personelu, pacjentów i osób odwiedzających, jak ważna jest higiena rąk w profilaktyce zakażeń szpitalnych. Statystyki mówią, że nawet 90 proc. zakażeń szpitalnych można by uniknąć, jeśli higiena rąk byłaby na wyższym poziomie. Zachęcamy do odwiedzin serwisu BIOINFO i obejrzenia filmu instruktażowego „Technika mycia rąk”.

Więcej w wersji desktopWięcej w wersji mobilnejLinia

Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy

ul. Czerniakowska 16, 00-701 Warszawa, Polska

www.ciop.pl